Yunanistan Vize Randevu İptali

Schengen ülkelerinden biri olan Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi ile seyahat edebileceğini öncelikle belirtelim. Schengen vizesi yoksa Yunanistan vizesi almanız yeterlidir. Her iki vize ile de bu ülkeye sorunsuz bir şekilde seyahat edebileceksiniz. Yunanistan vize randevu iptali ve uygulama hakkında size daha detaylı bir rehber hazırlayalım.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Öncelikle Yunanistan Konsolosluklarından vize randevusu almak gerekiyor. Vize randevunuzu konsolosluklarda sıra bekleyerek geçirmek istemeseniz bile birlikte çalıştığımız kurumların web siteleri üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Size bu firmalardan ikisini önerebiliriz. İlk şirket Kosmos Visa Services Limited’dir. İkinci firma ise VFS Global firmasıdır. Vize randevunuzu bu iki firmanın web sitelerinden vakit kaybetmeden alabilirsiniz. Üstelik randevu için firmalara para ödemenize gerek yok.

Yunanistan Vize Randevu İptali

Yunanistan vize randevu iptal işleminizi başvuru yaptığınız kanal üzerinden yapmanız gerekmektedir. Randevunuzu VFS Global https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/ üzerinden aldıysanız bu link üzerinden vize randevunuzu iptal edebilirsiniz. Bunun dışında firma ofislerinden birini ziyaret edebilir ya da çağrı merkezinden yetkililerle iletişime geçerek iptal sürecini başlatabilirsiniz.

Kosmos firması üzerinden yapılan başvuruları https://www.kosmosvize.com.tr/tr-tr/randevual adresi üzerinden iptal edebilirsiniz. Gelen ekranda 3 adet menü bulunmakta olup son menüden randevu iptali yapılabilmektedir. Aynı zamanda mesai saatleri içinde çağrı merkezi aranarak da bu işlemler yapılabilmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir