| |

Yargıtay Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusu

Bireyler farklı nedenlerle siyasi partilere üye olabilirler. Yine görüş değişiklikleri veya özel sebeplerle üyelikten geri çekilme talep edilebilir. Yargıtay siyasi parti üyelik iptali Yapılması gereken işlemler günümüzde çok basit. Sistemlerin basitleştirilmesi sayesinde bireylerin herhangi bir kurum veya kuruluşa başvurmadan işlemlerini internet üzerinden tamamlamaları sağlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanabilmesi için sadece e-Devlet girişi yapılması gerekmektedir.

kullanıcı sayısı e-devlet siyasi parti üyelik iptali Sistem için gerekli şifre PTT şubelerinden temin edilebilir. Şifre alımları kişiye özel uygulamalar sonucunda anında gerçekleştirilebilen işlemlerden biri olarak gösterilmektedir. PTT şubelerinin yanı sıra daha önce şifre almamış kullanıcılar da mobil bankacılık sistemlerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Mobil bankacılık uygulamaları aracılığıyla alınan şifreler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şifreyi aldıktan sonra siyasi parti üyeliğini iptal etmek için ikinci işlem yazının son bölümünde yer alan hazır linke tıklamak. Bu sayede anlık olarak sistem erişimi sağlanabilir.

Yargıtay Siyasi Parti Üyelik İptali Başvuru Linki

Yargıtay ile ortak yürütülen çalışmalar sonucunda kullanıma hazır hale getirilen sistemde öncelikle üyelik sorgulaması yapılıyor. Verilen linke tıklayan kullanıcılar “Siyasi parti üyelik kaydınız bulunamadı” diyor. Cümle ile karşılaşırlarsa kayıtlı olan zaten silinmiş demektir. Mevcut parti üyeliklerini ekranda gören bireylerin ise iptal işlemi için birkaç dakika ayırması gerekiyor. İptal işlemlerinin yanı sıra kullanıcılar sayfa üzerinden sosyal medya paylaşımları veya çıktı alarak işlemlerini belgelendirebilmektedir.

Bu içerikte Siyasi parti üyeliğinin iptali için Yargıtay’a başvuru Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-iptal-basvurusu linki kullanılmalıdır. Linke tıklayan kişiler doğrudan e-Devlet Kapısı’nın ilgili iptal sayfasına yönlendirilmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir