VK Hesabını Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?
| | | |

VK Hesabını Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanıcı sayısındaki artışın ardından farklı ülke veya bölgelerde kullanım oranları yüksek olan yeni platformlar ortaya çıkmıştır. VK da bu tür sosyal medya platformlarından biri olarak biliniyor. Hem yeni arkadaşlar edinmek hem de önceden bilinen kişilerle iletişim kurmak için hizmet veren sistem, fotoğraf ve içerik paylaşımına da olanak tanıyor. Kolay kullanımı ile ülkemizde de popüler hale gelen ağ, VK hesap kapatma silme işlemler sadece birkaç tıklama ile yapılabilir.

Kullanıcıların ağdaki hesaplarını silebilmeleri için şifrelerini önceden bilmeleri gerekir. Çünkü hesap silme işlemi için verilecek link üye girişi yapıldıktan sonra aktif hale gelmektedir. Bilgilerini unutan bireylerin şifremi unuttum kısmına tıklayarak gerekli adımları sorunsuz bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Bundan sonra hesap kapatma işlemi başlatılabilir.

İşlemlerde ilk adım VK hesabı kapatma bağlantısı https://vk.com/settings?act=deactive’e tıklayın.

VK Hesabını Kapatma

Kullanıcılar verilen bağlantıya tıklarlarsa doğrudan hesap silme sayfasına erişebilirler. Bu sayfada site, hesabın neden kapatılacağına dair işaretlemeler ister. Herhangi bir nedenle tıkladıktan sonra VK hesabını kapat “Profili Sil” butonuna basılmalıdır. Hesaplar kapatıldıktan sonra belirli bir süre için iade yapılması mümkündür. Olası dönüş zamanı, sitedeki bilgi ekranında belirtilir. Ancak VK hesapları, herhangi bir giriş işlemi yapmaya kalkışmadıkları sürece tam olarak birleştirilmiş sayılırlar.

Ayrıca hesabını doğrudan bağlantı ile değil manuel olarak kapatmak isteyen kullanıcılar vk hesabına giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” sayfası tıklanmalıdır.

Açılan sayfada”Genel” seçeneği seçilmelidir.

Sonrasında sayfanın en altında bulunan profil silme linkine tıklayıp belirtilen sıralı adımları takip ederek vk profil silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirler.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir