| |

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Günlük Döviz Kurları

Ülkemizde birçok döviz kuru son dönemde oldukça hareketli dönemlerden geçmektedir. Bu alandaki en doğru haber Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası döviz kurları açıklamalarından ulaşabilirsiniz. E – Devlet Kapısı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nı hizmet kayıtlarına ekledi. Böylece e-Devlet Kapısı’na giriş yapan kullanıcılar döviz kurlarını kısa sürede sorunsuz bir şekilde takip edebiliyor. Üstelik e-Devlet Kapısı’nda yayınlanan günlük döviz kurları sadece Euro, Dolar gibi para birimlerini kapsamıyor. Listeden tüm para birimleri hakkında bilgi alınabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası günlük döviz kurlarıe-Devlet’in e-Devlet Kapısı’nda görüntülenebilmesi için e-Devlet şifresine sahip olunması gerekmektedir. 2008 yılında kullanılmaya başlanan sistem, şifreler için farklı satın alma alternatifleri üretmiştir. Bu nedenle kullanıcılar hala e-Devlet şifrelerine sahip değillerse mobil bankacılık uygulamalarını ve internet bankacılığını deneyerek şifre alabilirler. Hemen hemen her bankanın bireysel menülerinde e-Devlet şifre isteme bölümü bulunmaktadır. Bankaların sunduğu şifre hizmetlerinden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Tercih eden kullanıcılar PTT merkezlerine giderek şifrelerini de alabilirler.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Döviz Kurlarını Görüntüleme

Kullanıcılar aşağıda verilen linke tıkladıklarında döviz kurlarını görebilmek için ilk adımda sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Şifreleri ile doğrulanarak yapılan sistem girişleri sonucunda o günkü döviz kurlarına erişim sağlanabilmektedir. Listelenen kurlarda döviz cinsi, döviz alış, döviz satış, efektif alış ve efektif satış rakamlarına ulaşılabiliyor. Listeler her gün güncellendiği için veriler her zaman en net sonuçlara götürür.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası günlük döviz kurlarıİnternet sitesini görüntülemek için tıklanması gereken link https://www.turkiye.gov.tr/doviz-kurlari adresinde açıklanmıştır. Linke tıkladıktan sonra bireyler tarif edildiği gibi hareketi belirleyerek istedikleri para biriminin döviz kurunu öğrenebilirler.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir