| |

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Başvurusu

Ülkemizde bankalara ödenmemiş borcu olan birçok vatandaş bulunmaktadır. Zaman içinde faiz oranları yükselen borçlar nedeniyle ana borç katlanarak büyüyor. Bu kapsamda vatandaşların borç bilgilerine erişim için bankalarla iletişime geçmekten çekindiği bilinen gerçekler arasında yer almaktadır. Ancak içinde bulunduğumuz Mart ayından itibaren e-Devlet Kapısı Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu hizmet vermeye başladı. Sunulan hizmetler sonucunda vatandaşlar kredi, çek vb. borç ve faiz bilgilerini tamamen online sistemler üzerinden öğrenebilmektedir.

2008 yılında hizmete açılan e-Devlet Kapısı, vatandaşların istekleri doğrultusunda hizmet güncellemelerini gerçekleştirmektedir. Bu içerikte Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Rapor hizmeti En çok talep edilen hizmetlerden biri olarak bilinir. Vatandaşlar bu hizmetten hizmet başladıktan sonra ayda bir kez ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Hizmet kullanımında maksimum bir gün içerisinde sonuç alınabilmektedir. Sonuçlar genellikle iki saat içinde gönderilse de yoğunluğun fazla olduğu talep dönüşlerinde bekleme süresi uzayabilmektedir. Başvurularını doğru yapan kullanıcılara mutlak geri bildirim verilmektedir.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporuna Nasıl Başvurulur?

Bireylerin başvuruda bulunmak için verdiğimiz linke tıklaması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan kullanıcılar, bilgilerini güncelledikten sonra hangi alanda bildirimde bulunmak istediklerini seçmelidir. Kredi Limit ve Borç Bilgileri veya Çek Bilgileri bu alanda raporlanabilir. Gönderdikten sonra kişilere raporların hazır olduğu kısa mesaj olarak bildirilir. Mesajlarda şifre de var. Kullanıcılar mesajı aldıktan sonra aynı bağlantıya gitmelidir. Bu sefer şifrenin girilmesi gereken sayfa otomatik yönlendirme ile açılacaktır. Şifre girildikten sonra raporlar detaylı olarak görüntülenebilir.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu uygulaması https://www.turkiye.gov.tr/turkiye-bankalar-birligi-risk-merkezi-raporu-basvurusu linkinde açıklandığı şekilde gerçekleşir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir