Tiktok Hesap Silme
|

Tiktok Hesap Silme

TikTok Kısa mobil videoların paylaşıldığı mecradır. Hesap açan kişilerin yaratıcılıklarını, bilgilerini ve özel anlarını paylaşabilecekleri bir ortam oluşturmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Akıllı cep telefonu olan herkes ücretsiz olarak hesap açarak bu uygulamadan faydalanabilir. TikTok Sao Paulo, Seul, Şangay. Singapur ve Tokyo’da ofisleri bulunan bir kuruluştur. TikTok, 2018’de dünya çapında en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Tik Tok, iOS ve Android için kullanılabilen bir uygulamadır. Kullanıcılar kişisel nedenlerle (sıkıcı ve benzeri) hesabı silme hakkına sahiptir.

Tiktok son zamanlarda popüler olan ve her geçen gün popülaritesini artıran bir mobil uygulamadır. Tiktok avantaj ve ayrıcalıklarından vazgeçmek isteyenler, uygulamadan sıkılanlar ve kişisel sebeplerle Hesabı sil Bazı işlemler yapmak isteyen kullanıcılar. Tiktok hesap açma işlemi sırasında kullanıcılar, hesabı onaylamadan önce bir sözleşme imzalamaktadır. Bu, birçok uygulamada yer alan bir prosedürdür. TikTok uygulamasında hesabın silinebilmesi için Tik Tok platformunda işaretlenmiş olması gerekmektedir. Hesap silme konusunda kullanıcıların bilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Tiktok hesap ayarlarından hesabı tamamen silmek mümkün değildir. Sözleşme ve tiktok tarafından alınan önlem gereği hesap tamamen silinmemektedir. Tik tik’in resmi internet sitesini ziyaret ederek bu konu hakkında detaylı bilgi almak mümkün.

TikTok Hesap silme işleminde en sık karşılaşılan sorunlardan biri konum sorunuydu. Tiktok, konumuna erişemeyen hesapların silinmesi konusunda net bir çözüm sunamadı. Hesap sahipleri hesap silme talebinde bulunduklarında eğer kullanıcı hesabına ulaşamıyorsa hesap silme işlemini gerçekleştiremiyordu. Tiktok uygulaması bu konu hakkında çok sayıda şikayet almış ve bu konu ile ilgili duyuru yapmış ve kısa süre içerisinde güncelleme yapacağını belirtmişti.

Tüm şikayet ve önerilerin ardından Tiktok, hesap silme işlemiyle ilgili bir güncelleme yaparak kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak silmesine olanak sağladı.

TikTok Hesabını Silme

Tiktok hesabı olan birinin hesabı çalındığı veya hacklendiği için hesabı silinmediği için ayarlara hesap silme bölümünü eklememiş. Tiktok bu yöntem sayesinde çalınan veya bloke edilen bir hesabın silinmesini engellemeyi düşünmüştür.

Tiktok hesap silme işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Profil ayarlarını girin,
  • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunun ve “Gizlilik ve Ayarlar” seçeneğini ve ardından “Hesabı Yönet” seçeneğini seçin.
  • “Hesabınızı kaldırmayı düşünüyor musunuz?” Tıklamak .
  • Ekrandaki yönergeleri takip ettiğiniz takdirde TikTok hesap silme işlemi tamamlanacaktır.

TikTok Hesabı silindikten sonra;

  • Artık tiktok uygulamasından hesabınıza erişemezsiniz.
  • Hesaptaki tüm videolara erişim kaybedildi.
  • Tiktok üzerinden satın alınan ürünlerde iade yapılmamaktadır.
  • TikTok Hesap silme işleminde sadece erişim hakkı kaybedilir. Ancak hesap üzerinden paylaşılan yorumlar ve sohbet mesajları başkaları tarafından görülür.

Hesabınız yukarıdaki yöntemle silinemiyorsa TikTok platformunu işaretlemeniz gerekmektedir. Tiktok ile iletişime geçerek hesap silme hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hesap silme işlemi kalıcıdır ve geri alınamaz. Silinen bir hesap kurtarılamaz. TikTok ile ilgili sorun yaşıyorsanız TikTok Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tiktok hesabı silme ile ilgili yazımız Tiktok resmi sitesinde yer alan bilgiler ile yazılmıştır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir