| | |

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

vatandaşlar SGK Kayıt ve Hizmet Beyanı Sorgulama hizmetleri ancak SSK üzerinden sigortalı olunması durumunda mümkündür. Herhangi bir sigortası olmayan kişiler, sorgulama işlemi sonucunda “SGK sicil kaydınız bulunmamaktadır.” bir metinle karşılaşır. Yeni işe alımlar için belirlenen yasal süre dolmadan kayıtlar oluşturulur. Ayrıca kayıtlar oluşturulur oluşturulmaz sorgulanabilmektedir. Bireyler sorgulamalarını e-Devlet Kapısı üzerinden 7/24 saat farkı olmaksızın gerçekleştirebilirler. Sorgu işlemleri için anında ve sistemin çok meşgul olduğu durumlarda bir dakika içinde sonuç almayı garanti eder.

Kişiler için hazırlanmış SGK kaydı ve hizmet dökümü sorgulama tamamen e-Devlet altyapısı ile sunulmaktadır. Bu nedenle hizmet kullanılırken e-Devlet şifresinin bilinmesi çok önemlidir. Kullanıcılar şifre erişimi sağlayamıyorsa mobil veya elektronik imza ile kimlik doğrulama işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Kimlik doğrulama işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmemesi, aşağıda verilen bağlantının kullanılmasını engeller. Bu nedenle bağlantının sorunsuz çalışabilmesi için e-Devlet Kapısı’na başarılı bir şekilde giriş yapılması gerekmektedir. Girişler kişileri anında sorgulama ekranına yönlendirir.

SGK Kayıt ve Hizmet Bildirimi Sorgulama

Kullanıcıların ekranlarına gelen sayfada hizmet kırılımları detaylandırılmıştır. Hizmeti tercih eden kişiler, belgenin sağ üst kısmında bulunan “Yazdır” düğmesine tıklayarak hizmet transkriptlerini yazdırabilirler. Ayrıca kayıt ve hizmet listesi sorgulama ekranından barkodlu ilçeler oluşturulabilir. Oluşturulan belgeler sonucunda bireylerin sigorta ve emeklilik bilgilerine ilişkin resmi dilekçe almaları mümkündür. Bireyler

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Kayıt ve Hizmet Listesi Sorularınız için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu linkine tıklayınız. Böylece ilgili sayfaya otomatik yönlendirme sağlanabilir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir