QNB Finansbank Bireysel Emeklilik (BES) İptali

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik (BES) İptali

QNB Finansbank, bireysel veya kurumsal bankacılık, yatırım çözümleri, nakit ihtiyaçları ve daha birçok alanda Bankacılık ve Finans Hizmetleri sunan özel bir bankadır. QNB Finansbank, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hizmeti ile birlikte. Bireysel emeklilik, devlet tarafından desteklenen bir yatırım sistemidir. Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) QNB Finansbank üzerinden otomatik veya bireysel olarak kayıt yaptıranların iptal/cayma hakkı bulunmaktadır.

QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminin avantajları ve özellikleri:

  • %25 devlet katkısı,
  • Emeklilikte ikinci bir gelir sağlar,
  • Profesyonel yatırım uzmanları ile etkin yatırım biçimleri sağlar,
  • Devlet garantisi vardır,
  • Talep üzerine ödemeleri durdurma ayrıcalığı,
  • vergiden muaf fonlar.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik (BES) İptali

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) katılabilmek için Hazine Müsteşarlığından emeklilik lisansı almış bir şirket ile Bireysel Emeklilik sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Yapılacak ödemeler kişinin isteklerine göre belirlenir. Sisteme giriş tarihinden itibaren en az 10 yıl sistemde kalan ve BES’te 56 yaşını dolduran herkes emekli statüsünü kazanmış sayılır. 10 yıl boyunca bireysel emeklilik sistemine aktarılan parayı ve 56 yaşında devlet tarafından verilen desteği ister taksitli ister nakit olarak almak mümkün. Emeklilik döneminizde elde edeceğiniz gelir, sistemde kaldığınız süre boyunca ödediğiniz katkı paylarına göre belirlenir. BES’in güvenliği ve kontrolü devlet kurumları tarafından yapılmaktadır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) iptali, sisteme kayıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde yapılmalıdır. 60 günü aşan BES iptal taleplerinde ücret kesintisi yapılır. QNB Finansbank Bireysel emeklilik iptali sonucunda sistemde biriken para 10 gün içerisinde hesaba yatırılır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) iptali için 0850 222 0 900 Müşteri hizmetleri numarasını aramanız yeterli olacaktır. BES iptali QNB Finansbank şubelerinden de yapılabilmektedir. Besleme iptali ile ilgili detaylı bilgi QNB Finansbank’ın resmi internet sitesinde yer alıyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir