Pasaport Randevu Alma, Değişiklik ve İptal İşlemleri
| | | |

Pasaport Randevu Alma, Değişiklik ve İptal İşlemleri

Türk vatandaşıysanız ve yurt dışına çıkmak istiyorsanız pasaportunuz yurt dışına açılan kapınızdır. 2010 yılına kadar başvuru yapmak oldukça zahmetli ve bürokratik bir süreç iken, 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle e-pasaport sistemine geçiş ile birlikte. pasaport randevusu ,pasaport başvuru değişikliği, pasaport başvuru takibi ve pasaport randevu iptali gibi bir çok işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden alınmaya başlanan pasaportlar için ALO 199 numaralı çağrı merkezini arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. nüfus ve vatandaşlık işleri genel müDürlügü Web sitesini ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/randevu-al

Yukarıdaki linkten başvuru yapacaksanız bir e-posta adresiniz olması gerekmektedir.

Yukarıdaki siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfa PASAPORT Sekmeye tıklayarak açılan menüden umuma mahsus pasaport (bordo) seçip, kalan işlemleri isteklerinize göre işaretleyerek pasaport başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pasaport Başvurusu Nasıl İptal/Değiştirilir?

Pasaport başvurusunda bulundunuz ve randevunuzu aldınız. Ancak Pasaport randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. Değişiklik ve iptal işlemlerini açıklamadan önce 1 ayda (30 gün) en fazla 3 defa Pasaport randevusu iptal edildi işlemi yapabilirsiniz.

pasaport başvurunuz https://randevu.nvi.gov.tr İptal/değişiklik işlemlerinizi “Başvuru durumunu sormak istiyorum” menüsünden adres girerek gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında e-posta adresinize gönderilen referans numaranızı girerek pasaport randevunuzu kolayca iptal/değiştirebilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir