Outlook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Outlook hesabı kapatma Nihai bir karar verildikten sonra yapılacak işlemlerden biridir. Bunun nedeni, Microsoft’ta kullanılan birçok uygulamanın Outlook ile ilişkili olmasıdır. Kişiler hesaplarını sildiklerinde mevcut uygulamalardan feragat etmiş sayılırlar. Outlook ile kaydedilen e-posta adresleri sunuculardan tamamen silindiği için Skype veya OneDrive gibi tüm içerikler kullanılamaz hale gelir. Kişiler yeni bir hesap açarsa sıfırdan kullanmaya başlama şansına sahip olurlar. Ancak eski verilere ulaşmak mümkün değildir.

Outlook Hesap Kapatma Prosedürleri

bireyler için hazırlanmış Outlook hesap kapanışlarıhttps://login.live.com/ppsecure/post.srf adresindeki bağlantıya tıklanmalıdır. Verilen linke kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Ardından ekranlara hesap kapatma sayfası gelecektir. Microsoft, hesap kapatma olanaklarının kolay kullanımını mümkün kıldı. Kullanıcılar ileri düğmesine tıklayarak neredeyse sona gelirler.

Outlook hesap silmeSon aşamalarda belli maddeler var. Bireyler liste şeklinde hazırlanan maddeleri okuyarak onay vermelidir. Hesabın hangi sebeple kapatılacağını belirttikten sonra “Hesabı kapatmak için işaretle” kutucuğu işaretlenmelidir. Kullanıcı istekleri işlemler üzerine kuyruğa alınır.

Ancak herhangi bir şekilde tekrar giriş yapılmazsa minimum süre içerisinde hesaplar kapatılır. Kullanıcılar, farklı adlarla yeni Outlook hesapları açabilir. Bu bağlamda Microsoft, IP adreslerine herhangi bir kısıtlama getirmez veya e-posta adresleri almaz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir