NVİ Randevu İptali
| |

NVİ Randevu İptali

NVI, Türkiye Cumhuriyeti (TC) İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün kısaltmasıdır. NVI Türk vatandaşları ehliyet, pasaport, kimlik, adres kayıt işlemleri için randevu alabilirler. Ayrıca randevu.nvi.gov.tr ​​internet sitesinde randevu durumu, başvuru durumu, pasaport talep formları, başvuru ücretleri kategorileri yer almaktadır. Bu kategoriler üzerinden birçok nüfus ve vatandaşlık işlemi yapılabilmektedir. NVI üzerinden alınan randevular iptal edilebilir.

NVI randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr/ web portalı aracılığıyla veya Çağrı Merkezinden (Alo 199) elde edilebilir. Vatandaş Katılım Merkezi merhaba 199 bitti ve https://alo199.nvi.gov.tr Resmi internet sitesi üzerinden randevu alma işlemleri ve nvi randevu iptali işlemler yapılabilir.

NVI üzerinden alınan randevulara gidilmemesi durumunda aynı veya farklı belge türü için 1 ay sırasında yeni bir randevu alamama ceza var. NVI randevu iptali en azından randevu tarihi iki gün önceden Merhaba 199 çağrı merkezi aranmalıdır. Sistem mağduru olmamak ve olumsuz etkilenmemek için randevu tarihlerine uyulmalıdır. NVI randevuları en azından yapılacak değişiklikler 2 gün önceden yapılmalı ve NVI randevu iptali işlem merhaba 199 çağrı merkezi aracılığıyla yapılmalıdır.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr/ Resmi web sitesinde TC kimlik kartı, pasaport, ehliyet ve adres kayıt işlemleri ile ilgili tüm soruların cevapları yer almaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir