Transfer İptali
| |

Nakil İptal Etme | İptal Etme

Telefon Hattı Taşımacılığı Sektörde hizmet veren GSM operatörleri arasında numara aynı kalmak kaydıyla operatör değiştirme hizmeti. Kullanılan operatörden memnun kalmayan müşterilerin başka bir operatöre geçmesi mümkündür. Bu hizmeti kullanırken mevcut numarayı değiştirmenize gerek yoktur. Telefon hattı değiştirme hizmetini kullanan epeyce insan var. Bu kişiler çok farklı sebeplerden dolayı hatlarını değiştirme talebinde bulunurlar.

Telefon hattı taşımaya karar veren kişiler, gerekli başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra geçiş yapmak istedikleri operatörlere geçiş yapabilir ve bu operatörler ile kendi numaralarını kullanabilirler. Bu hizmeti kullanmak isteyen ve başvuruda bulunan kişilerin bu hizmeti kullanmayı bırakması mümkün müdür? Bu birçok kişinin kafasını karıştıran bir konudur. Geçiş yaptıktan sonra bu süreci durdurmak mümkün mü? Bu konularda gerekli açıklamaları yapmaya çalıştık.

Transfer İptali

Transfer İptali

Transfer İptali İşlem genellikle daha çok internet hizmetlerinde kullanılmaktadır. Ancak telefon hattı aktarma başvurusu yapılmışsa bu başvurunun iptal edilmesi mümkündür. Ancak bu transfer hizmetinin iptal edilebilmesi için başvuru yapılan yeni operatörün geçiş yapmamış olması ve hizmetin başlamamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde yeni GSM operatörü kullanılmaya başlanmışsa hattın yeniden taşınması gerekir. Bu nedenle hat transfer işlemlerinde iyi düşünülerek doğru kararın verildiğinden emin olmanın en iyi yolu budur.

Aktarılan veya aktarılmak istenen internet hatları, cep telefonlarına göre daha sonra işlenen şeylerdir. Bu nedenle internet transferlerinin iptali için cep telefonu transferlerine göre daha fazla zaman vardır. Transfer iptal edildiğinde eski operatörden alınan hizmet alınmaya devam eder. Bu nedenle iptali yapılan yeni operatörün kullanılmaması durumunda ücret ödenmesi gerekmez. Yani transfer iptal işleminin en çok internet hizmetlerinde kullanıldığı söylenebilir.

Transfer İptali İşlemi tamamlanan cep telefonu numarası sim kartı eski operatör tarafından tekrar aktif edilerek kullanıma açılır. İptal işlemini yapan kişinin başka bir işlem yapmasına gerek yoktur. Ancak sim kart çıkarılmış ve zarar görmüşse kartın değiştirilmesi gerekir.

Nakit İptal Ücreti Alınır mı?

Transferler cep telefonlarından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Birçok operatör transferler için herhangi bir ücret talep etmez. Ancak bağlı operatör, iptal anında kullanılan fatura tutarını size yansıtır. Ancak transfer iptal edildiğinde eski operatör tarafından herhangi bir ek ücret alınmayacaktır. Ayrıca geçiş yapılacak operatöre ilişkin konuşma süresi veya kullanım olmaması durumunda ücret alınmaz.

Veya daha basit bir açıklama ile Transfer İptali İşlemin yapıldığı an itibari ile yeni operatöre geçiş yapılmamış ise herhangi bir ücret alınmayacaktır. Tüketici olarak her zaman belirli zamanlarda iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Bazı durumlarda kampanyalardan yararlanmak mümkün olabilir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir