MHRS Randevu İptal Etme

Teknolojinin nimetlerinin artmasıyla birlikte hayatımıza giren MHRS Türkiye’nin tüm illeri için randevu veya MHRS randevu iptali Vatandaşlara seçenekler sunan çevrimiçi bir platformdur. MHRS dışında telefon üzerinden de randevu alınabilmektedir. Peki MHRS randevusu nasıl alınır?

MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS ile randevu almak için ziyaret etmeniz gereken hastanerandevu.gov.tr ​​sitesidir. Siteye giriş yaptığınızda sağ menüde yer alan “Randevu Al” butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen ekran randevu almak için sizden istenen bilgilerin yer aldığı ekrandır. Bu ekranda sizden TC kimlik numaranız ve MHRS şifreniz istenecektir. Bu bilgiler ile siteye giriş yaptıktan sonra randevu ekranına ulaşabileceksiniz. Burada bulunduğunuz ili seçip hangi hastane, hangi bölüm, hangi doktor ve saat gibi spesifik bilgilere göre randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Randevunuzu iptal etmek için geçerli nedenleriniz olduğundan eminiz ve MHRS randevu iptali havarandevu.gov.tr ​​sitesine tekrar giriş yapıyoruz ve sağ üst kısımda randevu geçmişi sekmesini göreceksiniz. Buraya tıklarsanız, randevularınız burada görünecektir. İptal etmek istediğiniz randevunun hemen yanında randevu iptal seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra randevunuz sistem tarafından iptal edilecektir.

MHRS sistemi size zor geliyorsa 182 numaralı hattı arayabilir ve oradaki yetkililerle görüştükten sonra hangi bölüme gitmek istediğinizi belirterek size uygun olan tarihe randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir