Metlife İptal Denizbank
| |

Metlife İptal Etme Denizbank | İptal Etme

Metlife Sigorta Denizbank ile çalışan ve tüm sigorta branşlarında sigorta sağlayan bir şirkettir. Bireysel emeklilik, hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası ana branşlarında hizmet veren şirket, banka kredileri için sigorta işlemleri de yapmaktadır. Sigorta, geleceği güvence altına almak veya herhangi bir mülkü korumak amacıyla kullanılabileceği gibi, bankanın verdiği kredileri güvence altına almak amacıyla da kullanılabilir. Metlife bu anlamda Denizbank ile çalışan bir sigorta şirketi olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm dünyada ve Türkiye’de hizmet veren şirket, sigortacılık alanında lider şirketler arasında yer almaktadır. Banka kredisi kullandırımı sırasında Metlife sigorta şirketi aracılığıyla kredi kullanan kişilere banka tarafından krediye karşı hayat sigortası uygulanmaktadır. Dolayısıyla verilen kredi bu anlamda teminat altına alınmıştır. Kişi borcunu ödemeden ölürse ödediği prime karşılık kredi borcu kapatılır ve borç silinir.

Metlife İptal Denizbank

Banka Kredilerine Karşı Sigorta İptali

Metlife İptal Denizbank Bireylerin bireylere kullandırdığı kredilerde söz konusu bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankanın vermiş olduğu kredileri teminat altına almak için kredi kullananlara kredi tutarı kadar hayat sigortası yaptırmaktadır. Kredi kullanan bireylerin bu kredileri ödemeden hayatını kaybetmesi durumunda sigorta şirketinden kalan borç tahsil edilerek kredi kapatılır. Bu uygulama hemen hemen tüm bankalar tarafından yapılan standart bir uygulamadır.

Bu tür poliçelerde riskli meslek grubunda olanlar hariç tutulmakta, bu grup dışında kalanlar sigorta kapsamına alınmaktadır. Aynı zamanda sigorta poliçesini bir ay içinde iptal etme hakkına sahiptir. Bu şekilde feragatname yapılması gerektiğinde ilgili kuruma yazılı olarak başvurulması gerekmektedir. Ancak bilinmelidir ki kredi karşılığında yapılan sözleşmeler iptal edilemez.

Metlife BES’in iptali

Metlife İptal Denizbank BES’in şubelerinden yapılması mümkündür. Bireysel emeklilik sistemine başvuru yapıldıktan sonra sistemden çıkılabilir veya iptal edilebilir. Bunu yapmak için birçok kanaldan işlem yapma şansı vardır. Bu yollar;

  • Denizbank – Metlife şubelerine giderek sözleşme iptali yapılabilmektedir.
  • İptal, Metlife müşteri hizmetlerini telefonla arayarak yapılabilir.
  • Sigorta şirketinin internet sitesinde doldurulacak izin talep formu düzenlenerek iptal işlemi yapılabilir.
  • Bireysel emeklilik hizmeti için izin talep formu doldurularak ve şirkete gönderilerek de iptal işlemi yapılabilmektedir.
  • İptal talebi e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

E-devlet sistemi üzerinden iptal edilebilen bireysel emeklilik işlemi, zorunlu veya otomatik sigortalılar için geçerlidir. Zorunlu bireysel emeklilik, ülkemizde 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren 45 yaş altı tüm çalışanlar için uygulanan bir sistemdir. Bu sistemde bireyler, herhangi bir başvuruda bulunmadan kurumlarını sisteme zorunlu üye yaparak aidatlarını kesmektedir.

Metlife Sigorta Otomatik katılım kapsamında düzenlenmesi halinde ise bu durumda bireyler e-devlet üzerinden sistemden çıkış hakkını kullanabilmektedir. Yani bireysel emeklilik sistemini iptal etme hakları var.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir