KYK İzin İptal Etme

KYK İzin İptal Etme

KYK, Üniversite öğrencilerinin barınma ve burs adı altında eğitim kredisinden yararlanmasını sağlayan bir devlet kurumudur. KYK açılış “Kredi ve Yurtlar Kurumu” biçim. Kyk (Kredi Yurtlar Kurumu) yurt kayıtlarını ve kredi başvuru taleplerini üniversitelerin açılış ve kayıt tarihlerinden kısa bir süre önce almaktadır. Her KYK yurdunun belirli bir kontenjanı vardır ve bu nedenle başvurular kayıt formundaki bilgiler doğrultusunda yapılır.

KYK yurtları devlete bağlı kurumlar olduğu için diğer özel yurtlardan farklı bir kontrol mekanizmasına sahiptir. KYK Yurtlardaki kontenjan sayısının fazla olması nedeniyle giriş-çıkış ve izin prosedürleri daha kontrollü bir şekilde gerçekleşir. KYK Yurtlara giriş ve çıkış saatleri belirli saat dilimleri içerisindedir. Belirtilen saatler dışında giriş ve çıkışlar yasaktır. Bu nedenle yurtta kalan öğrencinin yurtta kalmadığı günler için izin alması gerekir.

KYK İzin İptali

Her öğrencinin 60 gün yıllık izni vardır. İstisnalar hariçtir. KYK öğrenciler yurt yönetimi ve e-devlet üzerinden izin alabilirler. KYK izni Öğrenciler yurda giriş yaptıktan sonra yurt yönetimine izninin iptal edilmesi gerektiğini bildirmelidir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir