İş Bankası EFT İptali

İş Bankası EFT İptali

iş bankasıTürkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmetleri sunan özel bir bankadır. İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu hizmetler arasında para gönderme yöntemlerinden biri olan EFT (Elektronik Fon Transferi) de yer almaktadır. Bu makalede İş Bankası EFT İptali hakkında bilgi vereceğiz

EFT, Paranın bir bankadan diğerine transfer edilmesini sağlayan bir bankacılık sistemidir. EFT, merkez bankası onayı ile gerçekleştirilen bir para transferi yöntemi olduğu için mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. İş Bankası üzerinden EFT’yi anlatacak olursak, İş Bankası üzerinden farklı bir bankaya para gönderiliyorsa EFT tercih edilmelidir. İş Bankası EFT işlemleri ATM, şube, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılabilmektedir. Tamam İş Bankası EFT iptali nasıl yapılır?

İş Bankası EFT İptali

İş Bankası üzerinden yapılan EFT, hangi kanaldan yapılmış olursa olsun iptal edilebilir. Örneğin telefon bankacılığı üzerinden yapılan bir EFT işleminin iptali telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilir. İş Bankası EFT işlemleri hafta içi 08.30-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Bu saatler içerisinde yapılan EFT 15-20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Öyleyse EFT iptali Çok hızlı bir şekilde harekete geçilmesi gerekiyor. İş Bankası EFT iptali 0850 724 0 724 müşteri hizmetleri numarasından yapılabilir. EFT işlemini şubeye giderek de iptal edebilirsiniz. EFT ile gönderilen para karşı tarafın hesabına havale edilmiş ise karşı bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Banka kişi ile iletişime geçerek iptal işlemini gerçekleştirecektir.

EFT mesai saatleri dışında saat 17.00’den sonra yapılırsa ileri bir tarih olduğu için iptali daha kolay olur. İnternet bankacılığı, mobil uygulama, telefon bankacılığı, ATM, şube ve telefon bankacılığı üzerinden ileri tarihli EFT iptali aynı yöntemle kolayca iptal edilir.

Özetlemek gerekirse, İş Bankası EFT iptali Şubeler aracılığıyla yapılabilmekte ve 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT iptal işlemleri de uygulama ve internet üzerinden yapılabilmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir