|

Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri şüphesiz Instagram. Üstelik güncellemeler sayesinde uygulama kullanım oranları oldukça arttı. Öte yandan bireyler sosyal medyadan uzak durmak istediklerinde, İnstagram hesap silme ve dondurma yöntemler arıyoruz. Öncelikle akıllı cihazlar ile uygulamanın silinmesi mümkün değil. Kullanıcılar, hesaplarını silmek için bilgisayarlarda https://instagram.com/accounts/remove/request/ seçeneğine tıklamalıdır.

Yeni açılan sayfaya giriş yaptıktan sonra hesabın silinme sebebi girilmelidir. Nedenini bildiren kullanıcılar “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazısına tıklayarak hesaplarını kapatabilirler. instagram hesap silme linkiUygulamanın bilgisayar kullanımı için geçerli olduğu unutulmadığı sürece işlemler sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca instagram arama geçmişi nasıl silinir, sahte instagram hesabı nasıl şikayet edilir ve instagram hesabı nasıl kurtarılır yazılarımıza da göz atmanızı öneririz.

Instagram Hesap Dondurma

Bazı kullanıcılar hesaplarını tamamen silmek yerine dondurmayı tercih etmektedir. Bu sayede hesapların belirli süreler sonra yeniden açılması mümkün hale gelmektedir. Kullanıcılar instagram hesap dondurma İşlemleri için bilgisayarlara ihtiyaç duymaz. Dondurma kapsamındaki tüm işlemler akıllı cihazlar ile de yapılabilmektedir. Hesabını dondurmak isteyen kişilerin öncelikle uygulamayı açması gerekmektedir. Bundan sonra profillerin bulunduğu bölüme gelmelisiniz. Bu makaleyi Instagram hesabınızı kapatmak için de kullanabilirsiniz.

Bu bölümde profil resimlerinin sağ tarafında ayarların yer aldığı küçük bir sekme bulunmaktadır. Dondurma işlemleri bu sekmenin açılması ile devam eder. Yeni açılan sayfanın altında “Hesabımı geçici olarak kapat” yazıcısı görünür. Kullanıcılar buraya tıklayıp onay verdiğinde hesapları dondurulmaktadır. Dondurma işleminden sonra istenildiği zaman aynı kullanıcı adı ve şifre ile Instagram’a giriş yapılabilmektedir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir