Instagram Gönderilen Takip İsteklerini İptal Etme / Silme

Instagram Gönderilen Takip İsteklerini İptal Etme / Silme

instagram, 6 Ekim 2010 tarihinde kurulan, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşımı sağlayan bir sosyal medya platformudur. Kurulduğu günden bu yana milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram hakkında birçok soru geliyor. Bu yazıda, kullanıcılar hakkında sorularımız var. Instagram gönderilen takip isteklerini iptal et / sil Süreç hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Instagram’da, kullanıcılar “takip et” düğmesine tıklayarak birbirlerine takip isteği gönderirler. Arama bölümüne kullanıcı adını veya adını yazarak bir kişinin profiline ulaşabilir, takip et butonuna tıklayarak kişinin fotoğraf ve videolarını takip edebilirsiniz. Ancak, bazen kullanıcılar kişisel veya banka nedenleriyle takip isteğini iptal etmek veya geri almak isteyebilir. Bu yazımızda instagram takip isteği iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram Takip İstekleri Görülebilir mi?

Kullanıcılar bazen uygulamanın sağladığı profillere veya arkadaşlarına takip isteği gönderebilmektedir. Kullanıcılar gönderilen takip isteğini merak ederek hangi istekleri gönderdiklerini merak edebilirler. Gönderilen takip isteklerini mobil cihazlarda ve uygulama içerisinde görmek mümkündür. Ancak bu bilgilere Instagram’ın web versiyonu üzerinden ulaşmak mümkün. Şimdi sizlere Instagram üzerinden gönderilen istekleri uygulama olmadan nasıl bulabileceğinizi adım adım anlatacağız.

 • İlk adım olarak instagram.com sitesini ziyaret ederek profilinizi açın.
 • İkinci adım olarak, profil sayfanızda ayar simgesini bulun ve tıklayın.
 • Üçüncü adım olarak ayar bölümünden sonra Gizlilik ve Güvenlik sayfasını açın.
 • Dördüncü adım olarak açılan Gizlilik ve Güvenlik sayfasında Hesap Verilerini Görüntüle seçeneğine tıklayın.
 • Beşinci adım olarak Mevcut takip istekleri bölümünden göndermiş olduğunuz takip istekleri listesine ulaşabilirsiniz.
 • Instagram Takip İstekleri Toplu İptal Edilebilir mi?

  Takip taleplerine yukarıdaki adımlar izlenerek erişilebilir. Ancak bu istek listesini toplu olarak silmenin bir yöntemi yoktur. İnternette bu konuda uygulama ve programlar var. Ancak bu programların ve uygulamaların güvenilirliği son derece şüphelidir. Ancak, profilinize girerek hesabı devre dışı bırakır ve açarsanız, tüm takip istekleri iptal edilir. Bu yöntem diğer uygulamalardan çok daha güvenilir ve kolaydır.

  Gönderilen Instagram Takip İsteklerini İptal Et/Sil

  Instagram takip isteklerini iptal etme konusunda yapabileceğiniz alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz.

  Yukarıda takip isteği gönderilen kişilere nasıl ulaşılacağı hakkında bilgi veriniz. Aynı adımları tekrar uygulayarak, o listeye erişmeli ve oradaki kişilerin profiline girmeli ve takibi iptal et veya takibi bırak seçeneğine tıklayıp onay almalısınız. Bunu her takip isteği için yapmalısınız.

  İptal Edilen Takip Taleplerinde Karşı Tarafa Bilgi Verilir mi?

  Kullanıcılar birbirlerine takip isteği gönderdiklerinde karşı tarafa bildirim gönderilmektedir. Ancak instagram takip isteğini iptal ederseniz karşı tarafa bildirim yapılmayacaktır. Takip isteği gönderdiğiniz kişinin adını biliyorsanız. Arama alanına adını yazarak profilini ziyaret edin ve “Talebi iptal et” seçeneğini seçerek talebi iptal edebilirsiniz.

  Similar Posts

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir