HSBC Bireysel Emeklilik (BES) İptali

HSBC Bireysel Emeklilik (BES) İptali

HSBC, The Hongkong and Shanghai Banking Corporation’ın bir Türk iştirakidir ve merkezi İstanbul’da bulunan özel bir bankadır. HSBC Bank, kurumsal ve bireysel bankacılık hizmetleri, mevduat ürünleri, emeklilik, sigorta, banka şubeleri ve kredi hizmetleri sunan bir bankadır. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), HSBC’nin sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. HSBC Bireysel Emeklilik, Allianz Hayat ve Emeklilik üzerinden yapılmaktadır. HSBC bireysel emeklilik (BES) iptal/cayma hakkı Belirli kriterlere göre yapılabilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), düzenli emeklilik geliri veya toplu para sağlayan devlet teşvikleri ile desteklenen bir yatırım sistemidir. Bireysel emeklilik, kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu ve sözleşmeli çalışanlar ile BES’e kayıtlı şirketlerde çalışanlar adına otomatik olarak yapılmaktadır. HSBC Bireysel Emeklilik (BES)’e kayıtlar da bireysel olarak yapılmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi devlet destekli bir sistemdir. Birçok özel ve devlet bankasında mevcuttur.

HSBC Bireysel Emeklilik (BES) İptali

Otomatik ve Bireysel Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) iptal/cayma hakkı bulunmaktadır. HSBC bireysel emeklilik sisteminin (BES) iptalikayıt tarihinden itibaren ilk 60 gün (2 ay) içinde yapılmalıdır. HSBC Bireysel Emeklilik (BES)’in 60 günlük süreçte iptal edilmesi durumunda iptal talebinde bulunanlardan belli bir ücret kesintisi yapılır.

HSBC Bireysel Emeklilik (BES) iptali Bireysel emeklilik sistemine dahil edilen yatırımlar (paralar) 10 gün içerisinde hesaba aktarılır. BES, HSBC bireysel emeklilik sisteminin iptalini takip eden ay içinde hesaptan düşülecektir. Ancak, bu kesinti kısa süre içinde hesaba geri yatırılacaktır.

Hsbc bireysel emeklilik sistemi (BES) iptal işlemi 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden yapılmaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir