Garanti Bankası Bireysel Emeklilik (BES) İptali
| | |

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik (BES) İptali

Bireysel emeklilik sistemi her geçen yıl önemini artırırken, devlet de çok uzun vadede sisteme giriş çıkışları kolaylaştıran bir sistemi uygulamaya hazırlanıyor.

Mevcut durumda bireysel emeklilik sisteminden koşulsuz ve kesintisiz cayma/iptal hakkı 2 ay olup, bu sürenin 2 yıla kadar çıkarılması gündemdedir.

Bireysel Emeklilik sistemi, aktif çalışma hayatınızda yaptığınız birikimleri uzun vadeli yatırımlara yönlendirerek emekliliğiniz boyunca yaşam standartlarınızı koruyabilmeniz için size ek gelir sağlayan bir sistem olarak tanımlanabilir.

Ancak ülkemiz koşullarında bir aile için 100 TL’nin bile çok önemli olduğunu düşünürsek, bireysel emeklilik sistemine zorunlu olarak dahil olanların sistemden ayrılması doğaldır.

Ülkemizin en büyük bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın iştiraki olan Garanti Emeklilik Sistemi, hem Bireysel Emeklilik hem de Otomatik Katılım sistemlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Garanti Bireysel Emeklilik İptali ve Otomatik Katılım

Bireysel emeklilik sistemine giriş tek imza ile mümkünken, bireysel emeklilik sisteminden çıkış da bir o kadar zorlu ve zorluklarla dolu.

garantili bireysel emeklilik ve Garanti otomatik katılım bireysel emeklilik iptal işlemleri Yapmanız gereken adımları sıralayalım.

Garanti bireysel emeklilik sistemi444 0 336 Garanti Emeklilik Çağrı Merkezi’ni internet/mobil şube üzerinden arayarak Garanti Bireysel Emeklilik İptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet/cep şubenizi iptal etmek istiyorsanız https://www.garantiemeklilik.com.tr/ adresin sağ üst köşesinde Bireysel İnternet Şubesi Linke tıklandığında açılan pencerede; ikisi birden Garanti Bankası müşteri bilgilerinizi kullanarak Garanti Emeklilik müşteri numarası Kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sözleşmeden çıkmak için seçeneğe tıklayıp gerekli adımları takip edebilirsiniz.

Burada tüm bireysel emeklilik sistemlerinde çıkış mantığının aynı olduğunu hatırlatmak isterim. Hangi kanaldan olursa olsun, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra kolayca Bireysel Emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz.

Bu işlemler; herhangi bir kanaldan Bireysel Emeklilik Çıkış Talep Formu, Bireysel Emeklilik Hesabı OÖzet, Bireysel Emeklilik İzin Bilgi Formuimzalayarak ilgili emeklilik şirketinin e-posta, faks veya posta adreslerine Bireysel emeklilik iptal işlemlerinizi ve bireysel emeklilik sisteminden; üçkış mevsimi İşlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir