Facebook Hesabı / Üyeliği Nasıl Silinir 2023
| | | | | |

Facebook Hesabı / Üyeliği Nasıl Silinir 2023

Facebook, dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur. 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, önce üniversite öğrencileri arasında popüler oldu ve daha sonra tüm dünyaya yayıldı.

Facebook, insanların arkadaşlarıyla bağlantı kurmasına, fotoğraf ve video paylaşmasına, mesaj göndermesine ve etkinlikler düzenlemesine olanak tanıyan bir platformdur. Ayrıca işletmeler Facebook’u pazarlama faaliyetleri için de kullanabilirler.

Kullanıcılar, Facebook’ta bir profil oluşturarak kendileri hakkında bilgi ekleyebilirler. Kullanıcılar bu profillerde fotoğraflarını, çalıştıkları yerleri, okudukları okulları, hobilerini ve ilgi alanlarını paylaşabiliyor. Kullanıcılar ayrıca gönderilerini takip etmek ve beğenmek için arkadaşlarını ekleyebilir.

Facebook, zaman içinde farklı özellikler ekleyerek gelişti. Bunlar arasında canlı yayın yapmak, hikayeleri paylaşmak, gruplar oluşturmak, etkinlikler düzenlemek ve Messenger adlı anlık mesajlaşma uygulaması yer alıyor.

Ancak son yıllarda Facebook da bazı tartışmalara neden oldu. Özellikle kullanıcı verilerinin korunması konusunda şeffaf olunmaması, yanıltıcı haberlere izin verilmesi gibi konular eleştirildi.

Facebook 2004 yılında Mark Zukerberg tarafından kurulmuştur. Sosyal ağ, iletişim ve tanışma sitesi olarak Facebook, Günümüzde kullanım oranı en yüksek platformlar arasında yer almaktadır. Facebook, Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan ağ iken, dünya çapında bir sosyal medya platformu haline geldi. Facebook’un milyonlarca kullanıcısı var. Bu yazıda Facebook kullanıcıları merak ediyor Facebook Hesabı / Üyeliği Nasıl Silinir? Sorunun cevabı hakkında bilgi içerir.

Facebook hesabı olan kullanıcılar üyeliklerini kalıcı hesap silme ile açamazlar. Birçok facebook kullanıcısı facebook hesap dondurma ile hesaplarının silindiğini düşünür. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcılar, hesabını dondurmak yerine silme işlemini yapmalıdır.

Facebook hesap silme hakkında size bilgi vermeden önce, facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Hesabım kapatılırsa veya silinirse, sayfanız veya grubunuz varsa, hesabın silinmesiyle birlikte bunlar da silinir. Sayfanın silinmesini istemiyorsanız, sayfaya veya gruba başka bir yönetici ekleyin, böylece hesabın silinmesi durumunda diğer yönetici sayfayı veya grubu yönetebilir. Ancak 14 günlük bekleme süresini beklemeden hesap silme düşünceniz varsa bu durumda bunun mümkün olmadığını belirtmek isteriz.

Facebook hesap silme/kapatma işleminden sonra hesap tekrar açılmaz. Bu nedenle Facebook hesap silme ile ilgili yazımızı okurken bir kez daha düşünün.

Facebook hesap silme/kapatma ile hesabınızda bulunan bazı bilgiler tamamen silinmeyecektir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, hesap silinirse, arkadaşlarınızın gönderilerine yaptığınız yorumlar vb. işlemler kayıt altında kalır ve silinmez. Hesabın silinmesi durumunda bu yazışmalar ve yorumlar silinmez.

Facebook hesap silme/kapatma işleminden sonra profil bilgileriniz ve verileriniz silinecektir. Profiliniz hiçbir kullanıcı tarafından görülmeyecektir.

Hesap silme/kapatma işleminin tamamen gerçekleşmesi biraz zaman alabilir. Çünkü durum güncellemeleri, Hesaba bağlı fotoğraf ve videolar bir yedekleme sisteminde tutulmaktadır. Tüm verilerin kaybolması için 90 güne kadar beklemeniz gerekebilir. Bu süre sizin 2 haftanızdır. Facebook Hesap Silme süreçten bağımsızdır.

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Facebook üyeliği / hesap silme süreç için ilk https://tr-tr.facebook.com/ adres gereklidir. Ardından araç çubuğunun en sağında bulunan ok işaretinden ayarlar bölümüne tıklanmalıdır. Ayarlar, kullanıcılara hesapları silmek için birçok olanak sağlar. Dileyen bireyler, hesaplarını kapatmadan önce Facebook’taki verilerini bilgisayarlarına indirebilirler.

facebook hesabını sil Bunun için ana adımlar sol taraftaki güvenlik bölümüne giriş yapıldıktan sonra başlamaktadır. Bu alanda mobil kullanımlarla aynı işlemlerin yapılabileceğini belirtmekte fayda var. Kullanıcıların ileride tekrar giriş yapabilmeleri için bu alan hesap dondurulmuşr bölümüne tıklamanız önerilir. Böylece hesapların dondurulduğu süre boyunca Facebook bildirimleri gelmemektedir.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Bağlantısı

Bireyler facebook üyelik silmekalıcı hale getirmek için https://www.facebook.com/help/delete_account linke tıklamalıdır.

Bu linkte açılan sayfada şifre bilgisi yazılmalıdır. Kullanıcılar, şifrelerini yazdıktan ve güvenlik kodunu girdikten sonra Facebook adreslerini tam anlamıyla kaldırabilirler. Eskiden sadece hesap dondurma özelliği bulunan Facebook, artık kullanıcılarına hesapları tamamen silme seçeneği sunuyor.

Facebook silme işlemini gerçekleştirirken kullanıcılara hesaplarının silinmesini son kez 30 gün içinde iptal edebileceklerini ancak hesaptaki tüm verilerin kalıcı olarak silineceğini ve bu bilgilerin herhangi bir şekilde geri verilmeyeceğini hatırlatır. hesap giriş yapmaz ve 30 gün içinde iptal edilir.

İNCELEME: Morhipo Sipariş İptali

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir