| |

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Mobil Hat Sorgulama

Mobil hatlar uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda gelişme hızı artan teknoloji sayesinde mobil hat kullanım oranları da artış göstermiştir. Hat alımlarında yaş sınırlaması olması, ebeveynlerin çocukları için hatları tek başlarına almalarına neden olmaktadır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı kullanıcı adlarına tanımlı birden fazla mobil hat olabilir. vatandaşlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu mobil hattı sorgulama Sistem sayesinde tüm operatörlere kayıtlı hatları tek bir sayfada sorgulayabilir.

Son yıllarda cep telefonu hattını kaybeden veya cep telefonu çalınan kullanıcıların sayısı giderek artıyor. Bu gibi durumlarda vatandaşlar eski hatlarını iptal etmeden yeni hatlarını kullanmaya başlayabiliyor. Kullanılmadığı halde iptal edilmeyen hatlar olduğu da bilinmektedir. Bu ve benzeri durumlar zamanla istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu mobil hat sorgulama sistemi Bu sayede kişiler üzerlerinde kayıtlı hat olup olmadığını anında öğrenebilmekte ve bu sayede kullanmadıkları katları istedikleri zaman operatörlerle iletişime geçerek iptal edebilmektedirler.

BTK Mobil Hat Sorgulama Sistemi

Sistemi kullanmak için e-Devlet Kapısı’na girilmesi gerekmektedir. Çünkü sorgulama sistemi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile e-Devlet işbirliği sonucunda mümkün olmaktadır. Bireyler, sayfanın alt kısmında bulunan linke tıklayarak sorgulamalarına anında başlayabilirler. Sorgulamalar AVEA, TURKCELL, VODAFONE operatörlerine kayıtlı hat bilgilerini otomatik olarak ekranlara getirir. Kayıtlı hat bilgisi alındığında hattın numara bilgisi de sistemde kendini gösterir.

BTK mobil hat sorgulama Sistemi aktif eden link https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama’dır. Bireyler ayrıca sayfanın alt kısmında bulunan sarı bölümden aboneliklerine ait borç ve alacak bilgilerine ulaşabilirler.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir