Araç Vize Randevu İptali

Ülkemizde araçların trafiğe uygun olup olmadığı belirli aralıklarla denetlenmektedir. Muayeneden geçemeyen araçlar, belgeleri yenilenmediği için trafikten men edilir. Bu aynı zamanda sınavlar veya vizeler olarak da bilinir. Üstelik artık sınav için sıra beklemenize gerek yok. İnternet üzerinden muayene randevusu alarak belirtilen yer ve saate göre hareket etmek mümkündür. Aynı şekilde çevrimiçi, araba vizesi randevu iptali yapılabilir.

Araç Vize Randevusu Nasıl İptal Edilir?

araç muayene randevu iptali Bu yöntemler hakkında bilinmesi gereken en önemli şey ücretsiz olmalarıdır. Farklı ve yanlış sitelere giriş yapılması sonucunda da ücretli işlemler görmek mümkündür. Öncelikle e-devlet üzerinden yapılacak iptaller için https://www.turkiye.gov.tr/muayene-randevu-iptal linkine tıklanmalıdır. Sistemin kullanımı kolay olduğu için yönlendirmeleri takip etmek anında iptal sağlar. Bunun için e-devlet şifresini bilmek gerekiyor.

vatandaşlar araba vizesi iptali için;

https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/Index.aspx’i de seçebilir. İptal işleminin yapılabilmesi için araçların plaka, plaka seri ve numaralarının da bilinmesi gerekmektedir. Son bölümde şehir kısmına ilgili bilgiler yazıldıktan sonra devam butonuna basılmalıdır. Bu sayede vize randevuları yeni açılan sayfada birkaç tuş ile iptal edilebilmektedir. Kişiler iptallerin yanı sıra randevu gün ve saatlerini de değiştirebilirler. İptal ve değişiklik işlemlerinin aynı sayfa üzerinden yapılması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir