| | | |

AKP (AK PARTİ) Üyelik İptali Nasıl Yapılır 2023

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Türkiye’nin merkez sağ siyasi partilerinden biridir. Parti 14 Ağustos 2001’de kurulmuş olup Türkiye’nin iktidar partisidir.

AK Parti, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına odaklanarak reformları gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Parti aynı zamanda Türk toplumundaki dindarlık ve muhafazakarlık eğilimlerini de yansıtmaktadır.

Parti, 2002 genel seçimlerinde tek başına iktidara geldi ve o zamandan beri ülkeyi yönetiyor. AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye ekonomisi büyük ölçüde gelişmiş, altyapı projeleri yapılmış ve sosyal yardım programları uygulanmıştır.

Ancak son yıllarda partinin ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı karar ve uygulamaları eleştiriliyor ve tartışılıyor. Bunlar arasında demokrasiye saygısızlık, insan hakları ihlalleri, ifade özgürlüğünün kısıtlanması ve yargı bağımsızlığına müdahale gibi konular yer alıyor.

AKP, 14 Ağustos 2001’de Recep Tayyip ErdoğanAbdüllatif Şener, Abdullah Gül ve Bülent Arınç tarafından kurulmuş bir siyasi partidir. AK Parti açılış Adelet Kalkınma Partisi şeklindedir. Son zamanlarda insanların bazı partilere üye olduğu ve bu üyeliğin kendi iradeleri dışında olduğu ortaya çıktı. Yargıtay’ın açıklamasına göre bu durum büyük olasılıkla sistem hatalarından kaynaklanan bir sorun teşkil ediyor.

e-devletİnternet sitesinden bilgi alan kişilerin, istemedikleri halde bazı siyasi partilere üyeliği olduğu ortaya çıktı. İnsanların merak ettiği konulardan biri de son dönemde bu üyeliklerin iptal edilmesi. AKP’de Üyelik sahibi olan kişilerin merak ettiği sorulardan biri de partiden nasıl ayrılacağı ve partiden nasıl ayrılacağıdır. aboneliklerini nasıl iptal edebilirim hakkındadır.

AKP Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

AK Parti üyelik iptal Vatandaşların yapmak istedikleri ise partiye gidip dilekçe vermek. Bu sadece AKP için değil, diğer partiler için de geçerli. Üyelik kapatma işlemi Bunu farketmek isteyen ve bağlı olduğu partiden ayrılmak isteyen vatandaşlar, dilekçe vermenin yanı sıra gerekli yazıyı gönderdikten sonra bu durumu notere veya mahkemeye bildirirler. üyelik iptali gerçekleşiyor.

Üyelik iptalinin gerçekleşebilmesi için vatandaşların öncelikle ad, soyad, imza ve kimlik fotokopilerini bağlı oldukları yönetim kurulu başkanına göndermeleri gerekmektedir. Vatandaş bunu yapmazsa iptal işlemi gerçekleşmeyecek.

Bu işlemlerden sonra AK Parti üyelik silme İşlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenmek isteyen vatandaşların e-devlet veya Yargıtay’ın siyasi parti üyelik sorgulama sayfasına giderek işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu sayfaya gitmek isteyen vatandaşlar https://vatandassipar.yargitaycb.gov.tr/ linkine tıklayabilir.

İNCELEME: Pink Panjur Üyelik İptali

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir