| | |

Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

2008 yılında açılan e-Devlet Kapısı ile günümüzde devlet kurumlarıyla ilgili işlemler anlık olarak gerçekleştirilebilmektedir. Adalet Bakanlığı dava dosyası sorgulama işlemleri de e-Devlet Kapısı ile yapılabilecek işlemler arasındadır. Bu alanda kişilerin gerekli sayfalara ulaşabilmesi için sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sistem girişleri, özel talepler sonucunda elde edilen e-Devlet Kapısı şifreleri ile yapılmaktadır. İstenildiği takdirde bankalardan, mobil bankacılık hizmetlerinden veya PTT’den şifre alınabilir.

vatandaşlar Adalet Bakanlığı dava dosyasının sorgulanması Hazır olarak kendilerine verilen şifreleri kullanmaları yeterli olacaktır. Ancak şifresini ilk kez kullanacak kişilerin şifrelerini bu alanda değiştirmeleri tavsiye edilir. Böylece kişiye özel şifrelerin e-Devlet Kapısı girişlerini daha güvenli hale getirmesi sağlanmaktadır. Sistemde çok fazla bireysel veri bulunduğundan, şifrelerin farklı kişilerle paylaşılmaması da önerilir. Sistemde e-Devlet şifresine ek olarak dava dosyasını sorgulamak için kullanılan; Girişler mobil imza, TC kimlik kartı, elektronik imza veya banka gibi imkanlarla da yapılabilmektedir.

Adalet Bakanlığı Dava Dosyası Sorgulama Sistemi

Adalet Bakanlığı ile yapılan çalışmalar sonucunda e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulan sorgulama hizmetlerinde şahıslar adına açılan davalar giriş gününe göre sıralanmaktadır. Vakalar arasında da İcra Dosyası Sorgulama Hizmeti verilmektedir. Aşağıda vereceğim sorgulama linkine yeni eklenen servisler arasında yürütme dosyaları da yer almaktadır. Bağlantı ile kullanıcılar, dava dosyalarının yanı sıra temel dosya bilgilerine de erişebilir.

Adalet Bakanlığı Dava Dosyası Sorgulama linki https://www.turkiye.gov.tr/davalarim. Kişilerin dava dosyalarının sistem kullanım oranlarına bağlı olarak hemen veya en fazla bir dakika bekledikten sonra ekrana gelmesi mümkündür.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir