| |

Adalet Bakanlığı İcra Dosyası Sorgulama

Bu alanda yapılan icra dosyaları veya tebligatlar, ilgili kişilerin ikametgah adreslerine gönderilir. Ancak, başvurular çevrimiçi sistemlere göre daha uzun sürmektedir. Bunun yerine haklarında bir icra takibi olduğundan şüphe duyan vatandaşlar Adalet Bakanlığı icra dosya sorgulama sistemikullanabilirsiniz. Sistem otomatik olarak kullanıldığı için kullanımı çok kolaydır. Ancak e-Devlet Kapısı’nı kullanabilmek, diğer bir ifade ile sorgulama yapabilmek için e-Devlet Kapısı’na girmek gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı yürütme dosyasını sorgulamak için Verilen bağlantıya tıklamak bir giriş sayfasına yönlendirir. Giriş sayfası, e-Devlet Kapısı açıldıktan sonra aktif hale gelir. Bu kapsamda kullanıcıların “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basması gerekmektedir. Kimlik doğrulama TC Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi ile yapılabilmektedir. Bunlara ek olarak, sistemin üst kısmında sıralı olarak verilen mobil veya elektronik sistemlerde kimlik doğrulama aşamalarının sonlandırılmasını sağlamak mümkündür. Sisteme başarıyla giriş yapan kullanıcılar, Adalet Bakanlığı tarafından onaylanan resmi sorgulama ekranlarına saniyeler içerisinde ulaşabilirler.

Adalet Bakanlığı İcra Dosyası Sorgulama Aşamaları

Vatandaşların otomatik olarak sorgulandığı ilk aşamada infaz dava dosyaları bir liste halinde gösteriliyor. Herhangi bir dava kaydı yoksa, “Adınıza açılmış veya dahil olduğunuz bir dava bulunamadı.” metin ekranda belirir. İkinci aşamada kullanıcılar sayfanın sol tarafında bulunan “Temel Dosya Bilgileri” bölümüne tıklayabilirler. Bu aşama ancak bir icra davası varsa kullanıma hazır hale gelir. Aksi takdirde menüde pasif olarak tutulur. Elde edilen veriler sistem özellikleri sayesinde tek tuşla sosyal medya üzerinden de paylaşılabiliyor.

vatandaşlar Adalet Bakanlığı icra dosyası sorgulama Adres olarak https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama linkini kullanmalısınız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir