| |

Adalet Bakanlığı Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Resmi kurumlara veya resmi kurumlara yapılan farklı başvurular için sabıka kaydı talep edilebilir. Kayıtların belgeli bir şekilde alınabilmesi için gerekli mercilere dilekçe ile başvurulması ve talebin yerine getirilmesinin beklenmesi gerekiyordu. Ancak artık pek çok devlet işleminde olduğu gibi adli sicil kaydı sorgulama işlemi e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Sistem kullanımı için e-Devler girişi gereklidir. Ancak bu alanda bazı önemli konuların dikkate alınması gerektiği bilinmektedir.

vatandaşlar Adalet Bakanlığı sabıka kaydı sorgulama Hizmetleri kapsamında 24 saat içerisinde en fazla dört belge oluşturabilir. Bu nedenle belge talepleri fazla ise günlere bölünmelidir. Ayrıca belge oluşturulurken belgenin düzenleneceği kurum veya kuruluşların doğru bir şekilde işaretlenmesine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde hatalı sonuçlar alınabilir. Belge alımı için kişilerin öncelikle maddelerde belirtilen şartları onaylaması gerekmektedir. Bu amaçla “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.” İfadenin yanındaki boş kutuya tıklayın. Ardından, alttaki “Devam” düğmesini tıklayın.

Adalet Bakanlığı Sabıka Kaydı Sorgulama Sistemi Kullanımı

Onaylar sonucunda ikinci adım olan sorgulama formu ekrana gelir. Bireyler sorgulama formunu doldururken gerekli hassasiyeti göstermelidir. Formdaki bilgilerin tamamen doğru olması belgelerin geçerliliği açısından önemlidir. Ayrıca gerekli dolum işlemleri tamamlandıktan sonra kontrol edilmesi önerilir. Kullanıcılar kontrol ettikten sonra sorgu sonuçlarını alabilirler.

bireylerde üç aşamada görülür Adalet Bakanlığı sabıka kaydı sorgulama sistemihttps://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi linkinden ulaşılabilir. Link kullanımı için bilgisayar üzerinden sisteme giriş yapılması şartı aranmaz. Sistem akıllı cihazlarla da çalışmaktadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir